W związku z przebudową centrum logistycznego FAIE mogą wystąpić opóźnienia w dostawie do 14 dni !

FAIE i Hektar Nektar – wspólnie dla pszczół & rolnictwa

bieneneuNie będzie łatwo, ale bez pracy nie ma kołaczy!

 

Od ponad 55 lat towarzyszymy rolnikom i klientom FAIE podczas ich codziennej pracy. FAIE dostarcza artykuły konsumpcyjne dla całego sektora rolniczego i jeszcze więcej. Wraz z Wami stanowimy rolnictwo.

Dzisiaj przed nami wspólne wyzwanie, któremu nie da się sprostać w pojedynkę. Zmiany w uwarunkowaniach środowiskowych ostatnich lat doprowadziły do tego, że przestrzeń życiowa najbardziej pracowitych i najważniejszych owadów naszej ery uległa drastycznemu zmniejszeniu. Pszczołom ciężko przychodzi dzisiaj obrona ich miejsca w ekosystemie. Populacja pszczół, umęczona chorobami i brakiem roślin kwitnących jako źródła pożywienia, ulega zmniejszeniu. Jednak pszczoły stanowią ważny wkład w rolnictwo i społeczeństwo. Jako zapylacze przyczyniają się do wykształcenia owoców, zaopatrują nas w miód i niezliczone składniki o działaniu medycznym.

Jednak „brzęczenie” może niestety w przyszłości zamilknąć.

 

Wspólnie zamiast w pojedynkę!

Współpraca stanowi podstawę wielu rodzinnych gospodarstw rolnych, dzięki niej pokonywane są trudności i problemy. Wspólnie tworzone są nowe mocne strony. Wspólne działanie prowadzi do sukcesu.

Z tego powodu firma FAIE zdecydowała się na długoterminowe wspieranie ochrony pszczół wspólnie z Tobą, pszczelarzami i projektem 2028 firmy Hektar Nektar.

Już od kwietnia 2019 do wszystkich przesyłek, które wychodzą na całą Europę z naszego centrum wysyłkowego w Regau (Górna Austria), FAIE dołącza małą łąkę pszczelą. Załączone woreczki z nasionami mają stanowić dodatkowe źródło pożywienia dla wszystkich pracowitych pszczółek. Dodatkowo asortyment zostanie w przyszłości poszerzony o produkty z zakresu pszczelarstwa.

 

FAIE i PROJEKT 2028

Od lipca 2019 FAIE wspiera firmę „Hektar Nektar“ w projekcie 2028. To platforma, która łączy rolników, pszczelarzy i przedsiębiorstwa. Pod hasłem „Rozsądna ochrona pszczół i wsparcie dla pszczelarzy” początkujący pszczelarze otrzymują wsparcie od uczestniczących przedsiębiorstw, odpowiednio do czynności pszczelarskich, poprzez pakiet startowy.

Pakiet pszczelarski zawiera:

    • Rój pszczeli
    • Literaturę fachową
    • Folder szkoleniowy
    • Osprzęt
    • UlRój pszczeli

FAIE wspiera Hektar Nektar i wspomaga 3 pszczelarzy w ich pracy z pszczołami. Przy tym szczególnie cieszy nas aktywny udział w ochronie pszczół.

Wspólnie z nami stwórz przestrzeń życiową dla pszczół!

Bezpośrednio na stronie głównej: https://hektarnektar.com/de/profil/faie-handelsgesellschaft-mbh można w przyszłości śledzić postępy pszczelarzy.

Z zainteresowaniem czekamy na doświadczenia naszych pszczelarzy i cieszymy się, że wraz z Tobą możemy im towarzyszyć.

biene3

  

Ostatnio oglądane
Rabat 10% teraz dla Ciebie!
Zapisz się teraz na newsletter FAIE bezpłatnie i bez zobowiązań i otrzymaj 10% rabatu!
×